Petr Skokan: Ztráta ideálů

15.12.2016 08:29

Petr Skokan: Ztráta ideálů

Pokud ztratíme hodinky, nebo klíče, máme šanci , že je uslyšíme břinknout o zem

Pokud nám je někdo ukradne….

Zapomeneme , něco necháme ležet, je šance, že to někdo najde

 

Že jsme přišli o ideály jen tak nelze zjistit. Ani zkouškou, Nechybí při inventuře, nezůstane po nich prázdný regál, skříň, noční stolek. Možná jen pocit, že nám cosi chybí, ale nevíme co? Je to zanícení, zápal, pro dobrou věc. Při všeobecném nedostatku, může ten , kdo se svými ideály začíná, být frustrován, nemajíc okolo sebe spřízněnou duši…. Tedy je třeba odhodlání a vytrvalost.

Ovšem abychom je mohli ztratit, musíme je nejprve získat, ale kde? Tradiční místa mají deficit. Školy, rodiny, sdělovací prostředky, literatura, umění, vše se zaměřuje na konzum. Naší společnost a je to trend západního světa postihuje záměna cílů za prostředky.

Tradiční zdroje kvalitní duševní potravy nám podobně jako prodejci tělesné potravy nabízejí párek. Duševní potrava se namísto bohaté a pestré hostiny smrskává na párek, aby bylo na výběr tedy párků více druhů. Tedy nejvíce těch nejlacinějších, aby si je koupilo co nejvíce lidí. Základ je chabý. Mrtvé maso z tvora, jehož život byl podivný se co nejefektivnější (rozuměj) nejlacinějším způsobem zpracuje. Naředí se co nejvíce ještě lacinějšími surovinami a lákavě zabalí. Výsledkem pak je potrava, nemající výživnou hodnotu.Maso z podivně

 

Ideálů se nenajíme

Nedivím se těm, kteří cítí potřebu se napít, nasytit, mít plný nákupní koš a střechu nad hlavou. Překvapivě mají často více ideálů, než Ti, kteří už jsou díky materiálnímu zajištění  sebe a své rodiny od podobných pozemských starostí oproštěni. Jenže při tom budování zajištění jaksi přišli o ideály.

Podnikatelé málo využívají možnosti 5 % odpočtu na dobré věci. Proč nechají své prostředky prostřednictvím fú odvést vládě a nevyužijí prostředky právě na naplnění svých ideálů. Na posilu v místě, tam kde nejvíce chybí. Sportovci dětské domovy, charity, dětské a mládežnické organizace.

Petr Skokan
hejtman Libereckého kraje